Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci prekvapili rýchlym postupom. V Charkovskej oblasti oslobodili ďalšie územia a Rusom pripravujú „kotol“

V najnovšej aktualizácii o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda počas protiofenzívy v Charkovskej oblasti oslobodila spod ruskej okupácie už 2500 kilometrov štvorcových územia. V najnovšej aktualizácii o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily podľa inštitútu „pravdepodobne čistia vrecká dezorganizovaných ruských vojakov, ktorých prekvapil rýchly ukrajinský postup na Kupiansk, Izium a rieku Oskil“. ISW to zdôvodňuje tým, že počas ostatných 48 hodín sa objavilo viacero záberov zajatých ruských vojakov.

Ak sa Ukrajine podarí prerušiť ruské trasy severne a južne od Iziumu, pozície okupantov v oblasti by sa podľa ISW mohli zrútiť. Ak budú Ukrajinci úspešní, budú mať príležitosť vytvoriť tzv. kotol, čo vo vojenskej terminológii znamená, že takýto útok by „znehybnil“ nepriateľa a Ukrajinci by vykonali dvojité obkľúčenie ruských síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci prekvapili rýchlym postupom. V Charkovskej oblasti oslobodili ďalšie územia a Rusom pripravujú „kotol“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií