Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zničili sklad s ruskými hlasovacími lístkami na pseudoreferendum

Podľa rozviedky neboli zranení žiadni civilisti.

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská rozviedka zničila v Zaporižžskej oblasti sklad, v ktorom ruskí okupanti skladovali „hlasovacie lístky“ pre „pseudoreferendum“ v spomenutom regióne. Na svojom oficiálnom webe o tom informovalo hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany (GUR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Bolo zničené miesto, kde boli uložené hlasovacie lístky na pseudoreferendum. Zároveň nastal výbuch vo vnútri areálu a sklad vyletel do povetria. Všetky dostupné tlačoviny boli zničené,“ uviedlo GUR.

Počet obetí a zranených z radov príslušníkov ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), ktorí strážili sklad, sa upresňuje. Preživších a zranených údajne evakuujú v smere na okupovaný polostrov Krym. Podľa rozviedky neboli zranení žiadni civilisti.

Viac k témam: Evakuácia, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci zničili sklad s ruskými hlasovacími lístkami na pseudoreferendum © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií