fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda odpálila strategický most pri Chersone a zároveň odmieta lži šírené okupantami

Ukrajinské ozbrojené sily zároveň popierajú správy ruských médií, že v dôsledku útoku zahynuli traja civilisti a deväť bolo zranených.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda potvrdila, že cez noc zasiahla strategický Antonivský most neďaleko Chersonu, ktorý leží na pravom brehu rieky Dnipro. Ako referuje web Kyiv Independent, ukrajinské ozbrojené sily popierajú správy ruských médií, že v dôsledku útoku zahynuli traja civilisti a deväť bolo zranených.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková skonštatovala, že okupanti si protirečia, keďže opakovane tvrdia, že nútia civilistov, aby po zákaze vychádzania zostali doma. „Tvrdia, že prijímajú veľmi prísne opatrenia proti tým, ktorí porušujú zákaz vychádzania. Neboli tam žiadni civilisti. Ľudia, ktorí zomreli alebo boli zranení, museli byť ruskí vojaci,“ povedala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda odpálila strategický most pri Chersone a zároveň odmieta lži šírené okupantami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií