fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská prokuratúra rieši prípady sexuálneho zneužívania detí ruskými vojakmi, najmladšia obeť mala mať iba 4 roky

Generálny prokurátor tiež potvrdil, že podľa oficiálnych údajov bolo z území, ktoré Ukrajina nekontroluje, deportovaných na územie Ruska a Bieloruska viac ako sedemtisíc detí.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí vyšetrovatelia identifikovali päť detských obetí sexuálneho násilia zo strany vojakov ruskej armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda, uvedené deti sú vo veku od štyroch do 16 rokov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Sú prípady zistené v trestnom konaní, ktoré sa týkajú sexuálneho násilia na deťoch. Ako obete tejto kategórie vojnových zločinov bolo identifikovaných päť detí vo veku od 4 do 16 rokov. Všetci si však uvedomujeme, že takýchto zločinov je oveľa viac,“ povedal generálny prokurátor Andrij Kostin s tým, že pri práci s deťmi využívajú i prítomnosť psychológov.

Dodal, že v niektorých prípadoch existujú svedectvá, ktoré môžu byť použité ako dôkaz v trestnom konaní. Generálny prokurátor tiež potvrdil, že podľa oficiálnych údajov bolo z území, ktoré Ukrajina nekontroluje, deportovaných na územie Ruska a Bieloruska viac ako sedemtisíc detí. Doteraz bolo identifikovaných 5327 detí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sexuálne zneužívanie detí, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská prokuratúra rieši prípady sexuálneho zneužívania detí ruskými vojakmi, najmladšia obeť mala mať iba 4 roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Starosta Kličko upozorňuje, že Kyjev možno čaká chladná zima a obáva sa teroristických útokov na zásobníky plynu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií