fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská protiofenzíva je presvedčivá, Rusi utrpeli v Chersonskej oblasti dosť značné straty

Ukrajinské sily sa snažia zabrániť Rusom v zásobovaní ich bojových skupín severne od rieky Dnipro tým, že sa zameriavajú na mosty.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily utrpeli v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny „dosť značné strany” niekoľkých stoviek vojakov. V piatok to vyhlásila ukrajinská armáda, na ktorú sa odvoláva spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily začali v oblasti tento týždeň protiofenzívu a podľa hovorkyne armády na juhu krajiny Natalie Humeňukovej sú úspechy Ukrajiny „celkom presvedčivé” a čoskoro by malo byť viac „pozitívnych správ”.

„Pokračujeme v ničení nepriateľa z hľadiska jeho logistiky, schopností, kapacít. Explodujú sklady munície, explodujú pontónové prechody,” vyjadrila sa hovorkyňa a vysvetlila, že to oslabuje nepriateľské logistické a dopravné spojenia do takej miery, že nedokážu získať zálohy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské sily sa snažia zabrániť Rusom v zásobovaní ich bojových skupín severne od rieky Dnipro tým, že sa zameriavajú na mosty.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská protiofenzíva je presvedčivá, Rusi utrpeli v Chersonskej oblasti dosť značné straty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií