Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská SBU zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky, ktorý mal zistiť rozmiestnenie protivzdušnej obrany Kyjeva

Podľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby na súčasnej misii začal aktívne pracovať vlani na jeseň.

22.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) oznámila, že zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorý mal za úlohu zistiť, kde sa nachádzajú radarové a protilietadlové raketové systémy chrániace Kyjiv pred ruskými útokmi raketami a dronmi. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Muž, ktorý žil v ruskom meste Murmansk, prišiel na Ukrajinu pred 24. februárom 2022 čiže pred začiatkom ruskej invázie a predstieral, že predáva palivá a mazivá.

Podľa SBU na súčasnej misii začal aktívne pracovať vlani na jeseň. Pod zámienkou obchodných ciest cestoval po Kyjivskej a Čerkaskej oblasti s cieľom zistiť, kde sa nachádzajú ukrajinské systémy protivzdušnej obrany Patriot a IRIS-T a radary.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská SBU zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky, ktorý mal zistiť rozmiestnenie protivzdušnej obrany Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií