fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská vláda už druhý deň po sebe zastavila pre ostreľovanie evakuácie, vyjednáva aj prechod z Mariupoľa do Berďansku

Rusi ostreľujú a blokujú humanitárne evakuačné trasy, uviedla ukrajinská vicepremiérka.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vláda už druhý deň v rade zastavila humanitárne evakuácie pre ruské útoky na civilné evakuačné koridory. Vicepremiérka Iryna Vereščuková v pondelok uviedla, že Rusi ostreľujú a blokujú humanitárne evakuačné trasy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vláda podľa jej slov okrem iného vyjednáva prechod z Mariupoľa do Berďansku aj z Luhanskej oblasti. Luhanská samospráva uviedla, že štyroch civilistov na úteku z oblasti zastrelili ruské sily. Humanitárne evakuácie na východe Ukrajiny sú do začiatku vojny prerušované, keďže civilné konvoje čelia ostreľovaniu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská vláda už druhý deň po sebe zastavila pre ostreľovanie evakuácie, vyjednáva aj prechod z Mariupoľa do Berďansku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií