fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali list

Policajti s dezinformáciami na sociálnych sieťach bojujú už od roku 2017.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Členovia výboru tajnej služby americkej Snemovne reprezentantov poslali zakladateľovi sociálnej siete Facebook Markovi Zuckerbergovi list, v ktorom vyjadrili znepokojenie nad prítomnosťou škodlivej propagandy a dezinformácií na Slovensku.

Proruská propaganda na Facebooku

Na vytvorení tlaku smerom k spoločnosti Meta sa podieľal aj slovenský Policajný zbor. Informuje o tom vo svojom profile polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a nalieha na Facebook, aby okamžite zabezpečil, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené a označené, znížené alebo odstránené, v súlade s verejnými prísľubmi a deklarovanou politikou Facebooku,“ uvádza sa v liste.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Noví analytici v polícii

Policajný zbor pripomína, že proti dezinformáciám bojuje už od roku 2017, pričom od roku 2018 sa zaoberá hoaxami na špecializovanej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. Boj proti dezinformáciám sa zintenzívnil ešte viac po tom, ako bola Ukrajina napadnutá Ruskou federáciou. Polícia chce v najbližšom období svoj tím rozšíriť aj o nových analytikov.

Prečítajte si tiež:
Dobehnite si so Sajfom po 200 eur do novej predajne Intersport

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že list členov výboru tajnej služby americkej snemovne súvisí s aprílovou návštevou členov Kongresu USA na Slovensku, počas ktorej boli o vplyve dezinformácií informovaní.

„S odhodlaním budeme na ministerstve pokračovať vo všetkých ďalších dôležitých stretnutiach a rokovaniach, pretože bez nich a bez budovania korektných vzťahov by nebolo možné zatlačiť na správne miesta,” povedal minister.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali list © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií