fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Generálna komisárka expozície Slovenska na Expo v Dubaji končí, vláda schválila je odvolanie

Dôvodom je žiadosť o skončenie pracovného pomeru na Ministerstve hospodárstva SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu na návrh ministra hospodárstva Richarda Sulíka odvolala generálnu komisárku expozície Slovenska na svetovej vystave EXPO Dubaj 2020 Miroslavu Valovičovú. Kabinet ju do tejto pozície vymenoval koncom septembra roku 2020.

Jej pôsobenie bude ukončené 31. maja tohto roku. „Dôvodom je žiadosť o skončenie pracovného pomeru menovanej na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky k vyssie uvedenemu dátumu,” priblížil rezort.

EXPO 2020 Dubaj sa pôvodne malo konať od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021. V dôsledku pandémie COVID-19 prijali organizátori rozhodnutie o ročnom odklade a výstava sa tak konala v novom termíne od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022.

EXPO Dubaj bolo tzv. „veľké EXPO“, ktoré trvalo šesť mesiacov a koná sa iba raz za päť rokov. Návštevnosť slovenského pavilónu dosiahla 600 000. Celkovo výstava počas šiestich mesiacov privítala viac ako 24 miliónov návštevníkov z celého sveta.

Viac k témam: EXPO Dubaj, Verejná funkcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna komisárka expozície Slovenska na Expo v Dubaji končí, vláda schválila je odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Remišová predstavila kandidátov strany Za ľudí do komunálnych volieb. S kým nepôjde do koalície?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií