fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drucker vyzýva Hegera, aby si urobil poriadok a zastavil ďalšie Matovičove šialené hry

Obzvlášť škodlivé na nápadoch ministra Matoviča podľa mimoparlamentnej strany je, že na ne majú najviac doplatiť mestá a obce.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby si urobil poriadok a zastavil ďalšie šialené hry ministra financií Igora Matoviča. Podľa neho je neprijateľné, aby sa o návrhoch za miliardu eur rozhodovalo zo dňa na deň. Neexistuje dôvod, aby celé Slovensko platilo miliardové výpalné, len aby bol od Matoviča opäť chvíľu pokoj, tvrdí Drucker.

„Je úplne jedno, čo si magister Matovič myslí, alebo čo tvrdí, že mu ide o boj proti inflácii či podporu rodiny. Návrhom za stovky miliónov eur musí predchádzať seriózna verejná diskusia, podrobné analýzy a normálny legislatívny proces,” uviedol Drucker. To, čo predvádza minister financií, je podľa neho rozklad normálnych princípov vládnutia a spravovania štátu.

Obzvlášť škodlivé na nápadoch ministra Matoviča podľa mimoparlamentnej strany je, že na ne majú najviac doplatiť mestá a obce. „Peniaze chce zobrať tým samosprávam, ktoré štátu, s prepáčením, zachraňovali zadok pri plošnom testovaní, pri očkovaní, pri manažmente pandémie a teraz by bez nich pri utečeneckom nápore nefungovalo absolútne nič,” dodal Drucker.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj vymenoval nového veľvyslanca na Slovensku, Mušku nahradí Kastran

Viac k témam: Minister financií SR, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Drucker vyzýva Hegera, aby si urobil poriadok a zastavil ďalšie Matovičove šialené hry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií