fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nór obvinený zo zabitia a zranenia ľudí s lukom a šípmi priznal vinu, proces bude trvať mesiac

Útok, pri ktorom muž použil aj nože, neprežilo päť ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Muž obvinený zo zabitia piatich ľudí a zranenia ďalších štyroch pri útoku s nožmi, lukom a šípmi v Nórsku v stredu priznal vinu za vraždu a pokus o vraždu. Tridsaťosemročný Espen Andersen Brathen priznal vinu za všetky obvinenia na začiatku procesu na Okresnom súde v Buskerude, informovala tlačová agentúra NTB. Očakáva sa, že proces bude trvať mesiac.

Andersen Brathen je obvinený zo smrteľného pobodania piatich ľudí z 13. októbra 2021 v meste Kongsberg. Z pokusu o vraždu ho v 11 bodoch obžaloby obvinili za to, že na ľudí strieľal z luku. Tiež je obvinený z ujmy na zdraví, ohrozovania, neuposlúchnutia príkazov polície a hádzania nožov po policajtoch.

Hoci sa muž priznal, nemusí skončiť vo väzení. Prokurátori pre neho žiadajú odsúdenie na povinnú starostlivosť o duševné zdravie, pretože podľa dokumentov obžaloby, ktoré získala agentúra AP, bol počas minuloročného útoku v „silne vychýlenom stave mysle“.

Po zatknutí Andersena Brathena prijali na uzavreté psychiatrické oddelenie. Traja súdni znalci z oblasti psychiatrie, ktorí ho posudzovali, dospeli k záveru, že v čase vrážd bol pravdepodobne nepríčetný.

Prečítajte si tiež:
V Boroďanke sa našli dva masové hroby s civilistami, Rusi zabili aj tínedžera a ženy

Viac k témam: Pobodanie ľudí, Útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Nór obvinený zo zabitia a zranenia ľudí s lukom a šípmi priznal vinu, proces bude trvať mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií