fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinský minister Kubrakov, vníma dohodu o Čiernom mori ako veľkú podporu ekonomiky

Olexandr Kubrakov verí, že to pomôže spomaliť infláciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister infraštruktúry Olexandr Kubrakov vníma piatkové podpísanie dohôd o exporte miliónov ton obilia z Ukrajiny po mori ako „veľkú podporu ekonomiky“. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Turecko zriadi inšpekčné skupiny

Niekoľko minút po tom, ako Rusko a Ukrajina podpísali separátne dohody s Organizáciou Spojených národov (OSN) a Tureckom, Kubrakov na Facebooku priblížil podrobnosti.

Turecko zriadi inšpekčné skupiny zo zástupcov všetkých strán, aby zabezpečili inšpekciu nákladu a personálu smerujúceho do ukrajinských prístavov alebo opúšťajúcich ukrajinské prístavy. Výnimočne sa inšpekcia bude konať v prístavoch,“ uviedol.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kubrakova „kontrola nad ukrajinskými prístavmi zostáva úplne na ukrajinskej strane“, pričom dohody sa vzťahujú len na lode zapojené do vývozu obilia a súvisiacich potravín.

Dokument je zatiaľ platný 120 dní

Dokument je platný 120 dní odo dňa podpisu a môže byť predĺžený o rovnakú dobu, pokiaľ jedna zo strán neoznámi svoj úmysel ho ukončiť,“ poznamenal Kubrakov.

Povedal, že dohoda tiež povzbudí ukrajinských farmárov, aby siali na budúci rok.

Prečítajte si tiež:
USA a Južná Kórea v reakcii na testy KĽDR odpálili do mora osem balistických striel

Prevádzka námorných prístavov na Ukrajine je naším príspevkom ku globálnej potravinovej bezpečnosti a svetovej ekonomike,“ povedal Kubrakov, ktorý verí, že to pomôže spomaliť infláciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský minister Kubrakov, vníma dohodu o Čiernom mori ako veľkú podporu ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií