Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu, majú platiť 50 rokov

Cieľom sankcií je tiež zastavenie tranzitu iránskych produktov cez ukrajinské územie a zákaz výberu iránskych aktív na Ukrajine.

29.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský parlament schválil dodatočné sankcie proti Iránu, ktoré majú platiť 50 rokov. Oznámil to v pondelok poslanec Jaroslav Železniak, podľa ktorého za sankcie hlasovalo 328 členov parlamentu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

O uvalenie dodatočných sankcií požiadal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ide o komplexný zákaz všetkých obchodných aktivít s Iránom, vrátane investícií a transferu technológií. Cieľom sankcií je tiež zastavenie tranzitu iránskych produktov cez ukrajinské územie a zákaz výberu iránskych aktív na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Irán dodáva Rusku drony, ktoré Moskva používa na rozsiahle útoky proti ukrajinskej infraštruktúre.

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136, Sankcie proti Iránu, Ukrajinský parlament, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu, majú platiť 50 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií