fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinský parlament zakázal ruskú hudbu, vznikne aj zoznam interpretov odsudzujúcich ruskú agresiu

Používanie zvukových záznamov a hudobných videí interpretov podporujúcich ruskú agresiu, ako aj vystúpenia takýchto umelcov, bude zakázané.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský parlament v nedeľu zakázal ruskú hudbu v ukrajinských médiách a na verejných priestranstvách.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, používanie zvukových záznamov a hudobných videí interpretov podporujúcich ruskú agresiu, ako aj vystúpenia takýchto umelcov, bude zakázané.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto obmedzenia budú platiť až do oslobodenia všetkých okupovaných ukrajinských území a zastavenia ruskej agresie. Na Ukrajine taktiež vznikne samostatný zoznam interpretov odsudzujúcich ruskú agresiu. Ich skladby sa budú môcť objaviť v rozhlase a na verejnosti.

Ruskú hudbu už predtým zakázali v Ternopiľskej oblasti. Teraz bude tento zákaz platiť na celoštátnej úrovni.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský parlament
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský parlament zakázal ruskú hudbu, vznikne aj zoznam interpretov odsudzujúcich ruskú agresiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií