fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia vyčlenila 210 miliónov eur na pomoc krajinám ohrozeným hladom, najvyššia čiastka poputuje do Afganistanu

Musíme konať, aby sme predišli hladu v niektorých najchudobnejších oblastiach sveta, uviedla šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.11.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia pred samitom organizácie G20 na indonézskom ostrove Bali ohlásila zitenzívnenie podpory ľuďom, ktorých najviac postihuje neistota v dodávkach potravín. V rámci nového balíka humanitárnej pomoci únia poskytne celkovo 210 miliónov eur 15 krajinám. Informovala o tom v pondelok Európska komisia na svojej internetovej stránke.

Ruská vojna na Ukrajine má veľký vplyv na globálne dodávky potravín. Krajiny, ktoré už predtým boli zraniteľné, sa dostali do dramatickej situácie. Musíme konať, aby sme predišli hladu v niektorých najchudobnejších oblastiach sveta,” uviedla šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Z balíka novej potravinovej pomoci v regióne západnej a strednej Afriky dostane 2 milióny eur Burkina Faso, jeden milión Mali, 2 milióny Niger, jeden milión Čad a 4 milióny Stredoafrická republika. V regióne východnej a južnej Afriky je pre Sudán určených 9 miliónov eur, pre Južný Sudán 6 miliónov, pre Etiópiu 10 miliónov a pre Somálsko tiež 10 miliónov. Na Blízkom východe Európska únia pomôže Jemenu sumou 35 miliónov eur, Sýrii čiastkou 15 miliónov a Libanonu sumou 5 miliónov. Na pomoc Afganistanu Európska únia vyčlenila 75 miliónov a na pomoc Venezuele 30 miliónov eur.

Prečítajte si tiež:
Hlivák očakáva, že ÚVO s novým šéfom bude môcť pokračovať v odbornej a nezávislej činnosti

Viac k témam: Finančná pomoc, Hladomor, Humanitárna pomoc, samit G20
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia vyčlenila 210 miliónov eur na pomoc krajinám ohrozeným hladom, najvyššia čiastka poputuje do Afganistanu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií