fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Unikátna kartička legendy bejzbalu Mickeyho Mantla išla do aukcie, jej majiteľ sa poriadne nabalí

Súčasný majiteľ spomenutej bejzbalovej kartičky zúročí svoju investíciu, ktorú spravil ešte v roku 1991.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Unikátna bejzbalová kartička legendárneho Mickeyho Mantla s jeho podpisom v takmer dokonalom stave je na predaj formou aukcie a môže výrazne prekonať doterajšie rekordy.

Kartička z roku 1952, teda stará rovných 70 rokov, totiž môže záujemcu vyjsť až na osemcifernú čiastku v USD. V predaji je od pondelka a k dispozícii bude do 27. augusta, už teraz záujemcovia ponúkli sumu 4,2 milióna USD.

Kúpil ju za päťdesiattisíc

Doterajším rekordom medzi športovými kartičkami je suma 6,6 milióna dolárov za takúto memorabíliu iného bejzbalistu Honusa Wagnera z roku 1909, za uvedenú sumu ju vydražili vlani.

V januári 2021 sa predala iná kartička Mickeyho Mantla za 5,2 milióna dolárov. Rovnakú sumu zaplatil v apríli 2021 nový majiteľ aj za kartičku basketbalistu LeBrona Jamesa.

Najdrahšou hokejovou kartičkou je karta Wayna Gretzkého z jeho nováčikovskej sezóny a v decembri 2020 ju vydražili “len” za 1,29 milióna USD.

Súčasný majiteľ spomenutej bejzbalovej kartičky poriadne zúročí svoju investíciu, ktorú spravil ešte v roku 1991. Vtedy ju kúpil za 50-tisíc USD a už teraz má istotu viac ako 80-násobnej sumy.

Prečítajte si tiež:
Boxer Fury sa rozlúčil s kariérou, posledným duelom obhájil titul majstra sveta

Hral iba za Yankees

Mickey Mantle strávil celú kariéru v tíme New York Yankees (1951 – 1968). “Zakaždým, keď vyšiel na plochu, dav burácal, šiel sa zblázniť. A Mickey ich nikdy nesklamal. Mal v sebe potrebnú auru,” povedal o Mantlovi súčasný majiteľ kartičky 75-ročný Anthony Giordano a doplnil: “Nastal čas dať kartičke nový domov. Moji chlapci a ja sme ju mali cez 30 rokov a užili sme si to.” Mickey Mantle zomrel v roku 1995.

“Kľúčový v tomto prípade je vynikajúci stav kartičky. Štyri ostré rohy, lesk a farby doslova vyskakujúce z karty,” povedal o ponúkanom artefakte Derek Grady, ktorý má v spoločnosti Heritage Auctions na starosti aukcie športových predmetov.

Viac k témam: Aukcia, bejzbalová kartička
Zdroj: Webnoviny.sk – Unikátna kartička legendy bejzbalu Mickeyho Mantla išla do aukcie, jej majiteľ sa poriadne nabalí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií