fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ústavný súd riešil Matovičov prorodinný balíček, Čaputová hovorí o jeho protiústavnosti z troch dôvodov

Rozhodoval o ňom v stredu vo verejnom pojednávaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ústavný súd SR v stredu odročil na neurčito rozhodnutie o podaní prezidentky SR Zuzany Čaputovej na posúdenie ústavnosti zákona o financovaní voľného času dieťaťa. Rozhodol tak po verejnom pojednávaní o tzv. prorodinnom balíčku.

Hlava štátu v podaní uviedla, že prijatý balíček je protiústavný z troch dôvodov. Celý zákon bol podľa nej prijatý v skrátenom legislatívnom konaní, na ktoré zjavne nebol splnený žiadny zákonný dôvod. Obsahom zákona sa podľa prezidentky porušili ústavné pravidlá rozpočtovej zodpovednosti a transparentnosti.

Prezidentka Čaputová zároveň upozornila, že zníženie prídavku na dieťa a príplatku k prídavku na polovicu v čase, keď namiesto rodiča prijíma tieto dávky osobitný príjemca, je v rozpore s Dohovorom o právach dieťaťa. Podľa nej je to diskriminačné a trestá dieťa za to, že si jeho rodič neplní povinnosti.

Viac k témam: Dohovor o právach dieťaťa, Prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Ústavný súd riešil Matovičov prorodinný balíček, Čaputová hovorí o jeho protiústavnosti z troch dôvodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií