fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ústavný súd rozhodol. Prešla Ficova referendová otázka o demisii vlády?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podala v prvej polovici septembra na Ústavný súd SR návrh na začatie konania týkajúci sa referendovej otázky, či má Vláda SR bezodkladne podať demisiu.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.10.2022 (Webnoviny.sk) – Otázka o demisii vlády, ktorú opozícia navrhla do plánovaného referenda o predčasných voľbách, je v rozpore s ústavou. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd SR.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podala v prvej polovici septembra na Ústavný súd SR návrh na začatie konania týkajúci sa referendovej otázky, či má Vláda SR bezodkladne podať demisiu. Považuje ju totiž po konzultáciách s ústavnými právnikmi z hľadiska ústavnosti za spornú.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico ešte začiatkom leta oznámil, že strana bude iniciovať referendum s dvoma otázkami. Prvá znie: „Súhlasíte s tým, že vláda Slovenskej republiky má bezodkladne podať demisiu?”. Druhá otázka sa týka toho, či ľudia súhlasia, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady SR.

Viac k témam: demisia vlády, Referendum o predčasných voľbách, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ústavný súd rozhodol. Prešla Ficova referendová otázka o demisii vlády? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií