fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Chersonskej oblasti budú veľké boje, obyvateľov preto vyzývajú na evakuáciu. Nečakajte, apeluje Vereščuková

Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková varovala, že ruskí vojaci by mohli miestnych obyvateľov používať ako živé štíty.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková v piatok vyzvala obyvateľov okupovanej časti Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny na evakuáciu.

Ostať v danej oblasti je nebezpečné

„Vyzývam vás na evakuáciu čo najskôr, všetkými prostriedkami. Nečakajte,” povedala podpredsedníčka vlády. Varovala, že ruskí vojaci by mohli miestnych obyvateľov používať ako živé štíty a zostávanie v okupovaných okresoch Záporožskej a Chersonskej oblasti je podľa nej nebezpečné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ľudia musia hľadať príležitosť na odchod,” vyhlásila Vereščuková, podľa ktorej ukrajinské ozbrojené sily vytlačia okupantov a v oblasti budú veľké boje. Informuje o tom portál cnn.com.

Do Záporožia prišlo takmer 40-tisíc ľudí

Šéf vojenskej správy Záporožskej oblasti Oleksandr Staruch uviedol, že minulý mesiac sa do mesta Záporožia evakuovalo takmer 40-tisíc ľudí. Podľa jeho slov zhruba 30-tisíc ľudí prišlo z niektorých častí Záporožskej oblasti, približne 6-tisíc ľudí z Chersonskej oblasti a zhruba 1 700 ľudí z mesta Mariupoľ v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Chersonskej oblasti budú veľké boje, obyvateľov preto vyzývajú na evakuáciu. Nečakajte, apeluje Vereščuková © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruské vojenské operácie na Ukrajine podľa Britov podporuje námorníctvo, ktoré odpaľuje strely s plochou dráhou letu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií