fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze vraždy novinára Kuciaka sa dnes čítali výpovede svedkov, Kočner vidí rozpory

Na pojednávaní v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa v stredu na Špecializovanom trestnom súde čítali najmä svedecké výpovede svedkov, ktorých nebolo nutné predvolať osobne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Medzi nimi je aj výpoveď expolicajta obvineného v kauze lustrácii. Obžalovaný Marian Kočner v nej vidí rozpor s tvrdeniami svedka Petra Tótha. Po čítaní výpovedí bolo pojednávanie prerušené do štvrtka (16. 4. ).

Výpoveď expolicajta obvineného v kauze lustrácii

Výpoveď niekdajšieho príslušníka Národnej kriminálnej agentúry Pavla Vorobjova , ktorý je obvinený v kauze lustrácií novinárov, čítala predsedníčka senátu Ružena Sabová. Pôvodne tvrdil, že lustrácie vykonával na pokyn bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Neskôr to odvolal s tým, že to bola iba domnienka.

 „Z výpovede svedka podľa môjho názoru jednoznačne vyplýva, že lustrácia Jána Kuciaka bola len jedna jediná, prebehla niekedy na konci leta, resp. začiatkom jesene v roku 2017,“ myslí si Marian Kočner.

Na lustráciu Kuciaka nebol zákonný dôvod

Poukázal na to, že Peter Tóth hovoril o tom, že mal lustráciu ku Kuciakovi k dispozícii už v úvode roka 2017. Zástupca poškodenej Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica zase pripomenul, že bolo preukázané, že na lustráciu nebol zákonný dôvod.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry čítal aj výpoveď Tibora Gašpara. Odmietol, že by bola lustrácia Kuciaka vykonaná na jeho pokyn.

Prečítajte si tiež:
NAKA zadržala v rámci akcie GOLEM luxusný majetok

Expolicajta Pavla Vorobjova, ktorý je z lustrácii obvinený, pozná, bývajú spolu na jednej ulici. Vo výpovedi potvrdil, že sa pozná s ďalším svedkom z kauzy vraždy a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Obaja potvrdili, že sú rodina.

Pred čítaním svedeckých výpovedi obhajca obžalovaného Mariana Kočnera Marek Para potvrdil, že trvajú na výsluchu Ivana Kočnera. Podnikateľ je bratom obžalovaného Mariana Kočnera. Pred policajtom vypovedal o hypotéze Mariana Kočnera o vražde novinára. Spomínať ju mal na oslave svojich 50. narodenín.

Obchodovanie so SIM kartami

Prokurátor tiež na pojednávaní čítal svedecké výpovede, ktoré opisovali obchodovanie so SIM kartami. Svedkovia ich registrovali a následne predávali do obchodov s telefónmi.

V jednom si kúpil mobily aj Zoltán Andruskó. Neskôr ich odovzdal vykonávateľom vraždy, ktorí ich použili na komunikáciu počas skutku aj prípravy.

Vražda novinára Jána Kuciaka jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová zomreli rukou vraha vo februári 2018. Od toho okamihu sa na Slovensku začali objavovať nové informácie o mafii, priateľských vzťahoch politikov a mafiánov, kauzách.

Prečítajte si tiež:
Súd pokračuje v hlavnom pojednávaní vo veci vraždy Jána Kuciaka. Čo sa bude diať?

Na svojich postoch skončili hviezdy SMER-u ako Róbert Fico alebo Róbert Kaliňák. Celé vyšetrovanie sledovala verejnosť a niektoré kroky boli nepochopiteľné. Vražda Jána a Martiny mala byť vykonaná na objednávku Mariána Kočnera, známeho slovenského podnikateľa.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó aj Miroslav Mareček

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií