fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kočnera obvinili z vraždy Kuciaka a Kušnírovej

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako prvé o tom informovali Hospodárske noviny.

O tom, že za dvojnásobnou úkladnou vraždou z februára minulého roka by mohol byť podnikateľ Marian Kočner, sa hovorilo už v októbri 2018 – na základe výpovede obvineného Zoltána Andruskóa. Na sociálnej sieti o obvinení páchateľa informovala Polícia Slovenskej republiky.

❗️VRAŽDA KUCIAKA: POLÍCIA OBVINILA OBJEDNÁVATEĽA❗️ V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nastal zásadný…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Čtvrtek 14. března 2019

Tlačová konferencia

Úrad špeciálnej prokuratúry o 13:00 na tlačovej konferencii:

„Úrady zrealizovali 8 výsluchov obvinených, 6 výsluchov poškodených, 17 podozrivých, 225 svedkov, jedna konfrontácia, dve rekognície, 2 vyšetrovacie pokusy, 41 previerok tela, 34 prehliadok pozemkov, 54 bytových prehliadok 12 obhliadok miest vrátane miesta činu.”

„Bolo zaistených celkovo 790 stôp, z toho 96 mobilov alebo tabletov, 13 hard diskov, 26 počítačov/notebookov… Všetky stopy boli poslané na expertízu. Boli zaisťované a analyzované aj dáta od mobilných operátorov – 324 MB… z kamier 35,9 TB, dáta 50 TB…”

Potvrdilo sa, že vražda bola vykonaná 21. februára 2018 o 20:21 hod.

Prečítajte si tiež:
Ashton Kutcher nie je iba herec. Bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu detí, zachránil už tisíce životov

Dňa 8. marca 2019 vzniesla polícia obvinenie na osobu Mariana Kočnera. Potvrdilo sa, že dôvodom vraždy bola novinárska práca poškodeného (Kuciaka). „Obvinenie bolo vznesené na základe objektívnych dôkazov, to chcem zdôrazniť,” povedal prokurátor.

Poznamenal aj to, že domnienky nemajú na vyšetrovateľa žiadny vplyv.

Nasledovať bude výsluch obvineného aj s ďalšími, už doteraz známymi obvinenými osobami. Takisto nové výsluchy svedkov.

Vyšetrovanie sa predĺži minimálne o pol roka.

Absencia informovanosti verejnosti neznamená, že sa snažia niečo zatajiť – informácie sú predmetom vyšetrovania. Podotkol, že zverejňovanie nových zistení pomáha len obvineným, ktorí sa môžu pripraviť na obranu.

Podotýkame, že spis k vražde Kuciaka a Kušnírovej má 40 zväzkov a viac ako 15-tisíc strán.

Stručná rekapitulácia

Dňa 21. februára bol v rodinnom dome vo Veľkej Mači zavraždený 27-ročný Ján Kuciak spolu s jeho snúbenicou, 27-ročnou Martinou Kušnírovou. Kuciak bol investigatívnym novinárom, pracoval pre Aktuality.sk, Martina bola archeologička.

Od začiatku bola najpravdepodobnejším motívom vraždy práve Kuciakova práca. 

Doteraz boli obvinení štyria páchatelia: Alena Zs., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť, Tomáš Sz. mal strieľať, Miroslav M. ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Sú vo väzbe. 

Prečítajte si tiež:
Nevyspytateľný Oberhof: Naše biatlonistky sa tentokrát na pódium nepostavili

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Marián Kočner, Nežná revoluce

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií