Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze zrúteného mosta pri obci Iliašovce padol rozsudok, obžalovaná statička na pojednávanie neprišla

Statička podľa obžaloby chybne naprojektovala statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu.

19.3.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 19. marca, 9:33

Nemecká statička Sabine H. je oslobodená spod obžaloby v prípade pádu rozostavaného mosta pri obci Iliašovce na Spiši. Rozhodol o tom v utorok po viac ako dvoch rokoch súdneho pojednávania Okresný súd v Spišskej Novej Vsi. Pojednávanie sa opäť uskutočnilo za neprítomnosti Nemky.

Tragédia sa stala v piatok 2. novembra 2012 približne o 14:30. Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov vtedy zlyhala podperná konštrukcia. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov. Pri tragédii pred dvanástimi rokmi prišli o život štyria ľudia, ďalších jedenásť sa zranilo.

Podľa obžaloby Sabine H. chybne naprojektovala statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu. Statička vinu odmieta.

Viac k témam: Pád mosta, Pád mosta pri obci Iliašovce, Súdy
Zdroj: SITA.sk – V kauze zrúteného mosta pri obci Iliašovce padol rozsudok, obžalovaná statička na pojednávanie neprišla © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií