fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kútoch protestovalo proti nelegálnym migrantom asi 200 ľudí, zásah polície však nebol nutný (foto)

Polícia nemusela zasiahnuť ani použiť donucovanie prostriedky.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – V Kútoch v sobotu protestovalo proti nelegálnym migrantom asi 200 ľudí. Išlo o ohlásený protest. Ako agentúru SITA informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, opatrenia zo strany polície už boli ukončené a napriek viacerým slovným útokom zo strany protestujúcich na zložky polície nedošlo k narušeniu verejného poriadku.

Nebolo potrebné zasiahnuť ani použiť donucovanie prostriedky,“ doplnila Linkešová.

Na bezpečnosť počas protestu dohliadali viaceré zásahové jednotky poriadkovej polície, policajti služobnej hypológie a kynológie, ale aj operatívne hliadky a policajti antikonfliktného tímu. Polícia na mieste využila zákonné oprávnenie, a to zákaz vstupu na určené miesto. Ide o preventívne oprávnenie polície, ktoré má zabrániť závažnejším dôsledkom a má za cieľ udržanie verejného poriadku, ochranu zdravia a životov.

Viac k témam: migračná kríza, Protest, zásah polície
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kútoch protestovalo proti nelegálnym migrantom asi 200 ľudí, zásah polície však nebol nutný (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií