fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Mariupoli pravdepodobne vypukla epidémia cholery, Rusi mesto uzatvárajú a obyvateľov držia v karanténe

Ako uviedol poradca mariupoľského starostu, okupanti mesto uzatvárajú a medzi okupačnými úradmi a ich vedením, sa neustále spomína slovo cholera.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi nariadili v ukrajinskom meste Mariupoľ karanténu pre pravdepodobnú epidémiu cholery. V rozhovore pre ukrajinskú televíziu to povedal poradca mariupoľského starostu, informuje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vidíme, že mesto uzatvárajú,“ vyjadril sa Petro Andriuščenko pre United News TV s tým, že „vnútri mesta, medzi okupačnými úradmi a ich vedením, sa spomína slovo cholera“. BBC tieto tvrdenia nedokázalo overiť. Mariupoľ padol do rúk Rusov v máji, po mesiacoch neustáleho bombardovania.

Andriuščenko zároveň upozornil na zhoršovanie humanitárnej situácie v meste, kde je nedostatok pitnej vody i potravín. Cez víkend tiež uviedol, že obyvatelia mesta sa musia registrovať, aby dostávali pitnú vodu, pričom ju môžu dostať len raz za dva dni.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Cholera, Epidémia, Karanténa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Mariupoli pravdepodobne vypukla epidémia cholery, Rusi mesto uzatvárajú a obyvateľov držia v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií