fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V oblasti Malého Rozsutca skolaboval turista, horskí záchranári mu už nedokázali pomôcť

Turista sa nachádzal na turistickom chodníku v nedostupnom teréne pre letecký zásah.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári spoločne s posádkou Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zasahovali v sobotu v oblasti Malého Rozsutca, kde skolaboval 41-ročný slovenský turista. Napriek všemožnému úsiliu sa jeho život zachrániť nepodarilo. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Lekára VZZS vysadil vrtuľník na najbližšom dostupnom mieste, keďže turista sa nachádzal na turistickom chodníku v nedostupnom teréne pre priamy letecký zásah. Zároveň odišla z Domu HZS v Štefanovej do terénu aj pozemná skupina horských záchranárov HZS.

„Napriek snahe zúčastnených sa mužove vitálne funkcie obnoviť nepodarilo. Telo turistu záchranári transportovali do osady pod Malým Rozsutcom a následne ku domu HZS, kde bolo odovzdané obhliadajúcemu lekárovi, príslušníkom polície a pohrebnej službe,” informovala HZS.

Viac k témam: Horskí záchranári, úmrtie turistu
Zdroj: Webnoviny.sk – V oblasti Malého Rozsutca skolaboval turista, horskí záchranári mu už nedokázali pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií