fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V utorok bude na súde pokračovať pojednávanie v prípade vraždy bosa sýkorovcov, všetci obvinení vinu popierajú

Prípad súd prejednáva od roku 2015, samotný skutok sa stal vo februári 1997.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Pojednávanie v starej kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru by na Okresnom súde Bratislava I malo pokračovať v utorok (8. novembra). Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

V prípade sú obžalovaní štyria ľudia

Naposledy sa v tejto veci pojednávalo v máji, keď sa prečítali výpovede 13 svedkov z prípravného konania, ako aj znalecký posudok z oblasti balistiky. Súd sa tiež zaoberal prehrávaním audiovizuálnych záznamov z vyšetrovacích pokusov.

Zároveň predseda senátu konštatoval opätovnú neprítomnosť jedného svedka, ktorého súd opakovane predvolával. Svedok sa však vždy ospravedlnil z dôvodu, že pracuje v zahraničí.

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, ďalej Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov, a Milan M., ktorí sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Prečítajte si tiež:
Registrácia na odbornú konferenciu iDEME 2022 spustená!

Boj o vplyv v podsvetí

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter Radič.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: Pojednávanie, Súdy, Vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk – V utorok bude na súde pokračovať pojednávanie v prípade vraždy bosa sýkorovcov, všetci obvinení vinu popierajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií