fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vallo odovzdal Cenu primátora Bratislavy, ocenil aj in memoriam hudobníka Žbirku

Cenu primátora odovzdal celkovo piatim jednotlivcom a jednému kolektívu.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor mesta Bratislava Matúš Vallo ocenil in memoriam hudobníka Miroslava Žbirku za mimoriadny prínos v hudbe, ktorá sprevádza celé generácie obyvateľov Bratislavy, kde zložil svoje prvé piesne. Cenu primátora Bratislavy 2022 v piatok odovzdal Vallo piatim jednotlivcom a jednému kolektívu, ktorí sú spätí s Bratislavou a v rámci svojho odboru sa zaslúžili o rozvoj mesta a jeho pozitívne zviditeľnenie.

Kandidátov na cenu vyberal primátor spolu so svojím poradným zborom. Ocenení laureáti získali grafiku Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára. Informovala o tom hovorkyňa mesta Bratislava Dagmar Schmucková v tlačovej správe.

„Cenu primátora vnímam najmä ako poďakovanie ľuďom, ktorí robia naše mesto lepším. Žijeme v ťažkých časoch a počet cien pre ľudí, ktorých prácu chcem vyzdvihnúť a oceniť, nestačí. Tí, ktorí ju však dostali, si zaslúžia naše poďakovanie a som rád, že môžem ich prínos vyzdvihnúť aj pred širokou verejnosťou. Súčasne sa chcem poďakovať aj všetkým kolegyniam a kolegom z magistrátu, starostkám a starostom, kolegom z mestských častí, ktorí robia všetko preto, aby naše mesto mohlo dobre fungovať,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Prečítajte si tiež:
Hľadá sa nový generálny riaditeľ RTVS. Poslanci vyzvali záujemcov, aby sa prihlásili do výberového konania

Laureátmi Ceny primátora Bratislavy za rok 2022 sú Asociácia bratislavských vodáckych klubov za rozvoj a popularizáciu vodáckych športov a za aktivity s cieľom ochrany a rozvoja brehov Dunaja, epidemiologička Alexandra Bražinová za významnú spoluprácu s mestom v boji s pandémiou koronavírusu, bratislavský sprievodca a autor konceptu Palacinka Lacinka Zsolt Lehel, spisovateľ Tomáš Janovic, archeologička Jaroslava Schmidtová.

Viac k témam: Cena primátora Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vallo odovzdal Cenu primátora Bratislavy, ocenil aj in memoriam hudobníka Žbirku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií