fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vašečka: Krvavý incident na škole je dôkazom, že treba riešiť bezpečnosť na školách

Richard Vašečka pripomenul aj útok mladíka spred dvoch rokov v spojenej škole vo Vrútkach.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Štvrtkový krvavý incident na strednej škole v Novákoch je jasným dôkazom toho, že je potrebné dôkladne riešiť bezpečnosť na školách. Uviedol to predseda Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richard Vašečka (OĽaNO).

„S nesmiernym smútkom a veľkým znepokojením som prijal správu o incidente na strednej odbornej škole v Novákoch, kde mladý muž sekerou zaútočil na študentov. Je šokujúce, že takýto ohavný čin sa odohral na pôde školy, do ktorej rodičia každý deň posielajú svoje deti s vierou, že sú v bezpečí a nič im tam nehrozí,” povedal Vašečka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Útok na škole vo Vrútkach (fotografie)

Pripomenul útok mladíka spred dvoch rokov v spojenej škole vo Vrútkach, kde utrpeli zranenia žiaci i pracovníci školy a zástupca školy na následky zranení zomrel. Zdôraznil, že škola má byť bezpečným miestom pre žiakov i učiteľov. „Na školskom výbore národnej rady budeme v spolupráci s ministerstvom školstva hľadať riešenia, ako pristupovať k agresívnemu správaniu na školách a ako mu predchádzať,” doplnil Vašečka.

Prečítajte si tiež:
Súd predvolal v kauze vraždy Kuciaka vypovedať dvoch svedkov, exsiskár Tóth si ich najal na sledovanie

Viac o útoku v spojenej škole vo Vrútkach

Viac k témam: Útok sekerou na škole v Novákoch
Zdroj: Webnoviny.sk – Vašečka: Krvavý incident na škole je dôkazom, že treba riešiť bezpečnosť na školách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií