fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká Británia uvalila sankcie na ďalších štyroch ruských oligarchov s väzbami na Putina či Abramoviča

Všetkým štyrom zmrazili majetok a platia pre nich cestovné zákazy a obmedzenia dopravy.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Britská vláda uvalila sankcie na ďalších štyroch ruských oligarchov s väzbami na ruského vodcu Vladimira Putina. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Alexander Abramov a Alexander Frolov, ktorí sú spájaní s ďalším oligarchom Romanom Abramovičom, čelia sankciám pre ich pôsobenie v strategických sektoroch ťažby, dopravy a stavby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dvojica, ktorá vlastnila veľké podiely v oceliarskom koncerne Evraz, má údajne investície do nehnuteľností v Spojenom kráľovstve v odhadovanej hodnote 100 miliónov libier.

Ďalší dvaja sankcionovaní oligarchovia sú Ajrat Šajmiev a Albert Šigabutdinov. Všetkým štyrom zmrazili majetok a platia pre nich cestovné zákazy a obmedzenia dopravy.

Viac k témam: Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia uvalila sankcie na ďalších štyroch ruských oligarchov s väzbami na Putina či Abramoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií