fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vít Rakušan obhájil post predsedu českého vládneho hnutia Starostovia a nezávislí

Rakušan vo svojom prejave vyjadril ľútosť nad tým, že hnutie sklamalo svojich voličov.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Českému vládnemu hnutiu Starostovia a nezávislí (STAN) bude naďalej predsedať minister vnútra Vít Rakušan. Politik obhájil svoj post na mimoriadnom sneme v Hradci Králové, kde si strana volila nové vedenie.

To sa pokúsi pritiahnuť späť voličov, ktorých odradili nedávne škandály, ako napríklad korupčná kauza spojená s pražským dopravným podnikom, v ktorej stíhaniu čelí bývalý primátorov námestník za STAN Petr Hlubuček. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Rakušan vo svojom prejave vyjadril ľútosť nad tým, že hnutie sklamalo svojich voličov. „Sme rekordmani v tom, koľko problémov sme nasekali v tak krátkom čase,“ poznamenal minister s tým, že hnutie dlží ľudom ospravedlnenie a on urobí všetko pre to, aby sa spamätalo z problémov.

Za prvého podpredsedu si členovia STAN zvolili podpredsedu poslaneckého klubu a bývalého starostu Pacova Lukáša Vlčka. Ďalšími podpredsedami sú Jan Farský, Michaela Šebelová, Pavel Čížek a Jan Lacina.

Viac k témam: Predseda strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Vít Rakušan obhájil post predsedu českého vládneho hnutia Starostovia a nezávislí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symboliku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií