fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda bude rokovať o zmenách pri poskytovaní dávok v hmotnej núdzi

Novelou zákona sa má zrušiť osobitný príspevok, ktorý sa má riešiť samostatne.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda bude v stredu rokovať o návrhu novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi. Novelou zákona sa má zrušiť osobitný príspevok, ktorý sa má riešiť samostatne v rámci politiky aktívnych opatrení na trhu práce. Rezort práce a sociálnych vecí navrhuje aj zmeny v oblasti posudzovania niektorých druhov príjmov, či rozšírenie okruhu osôb, na ktoré sa nevzťahuje povinnosť zabezpečiť si príjem vlastnou prácou o osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ktoré sú odkázané na pomoc inej osoby. Návrh má tiež umožniť poskytnutie jednorazovej dávky aj pre domácnosti, ktoré sú v hmotnej núdzi, ale pomoc v hmotnej núdzi sa im neposkytuje.

Návrh novely zákona tiež zvyšuje mieru ochrany poskytovanej niektorým osobám. Zameriava sa aj na zjednodušenie postupov a uľahčenie prístupu k pomoci v hmotnej núdzi pre niektoré osoby, ktoré napríklad z dôvodu vlastníctva starých motorových vozidiel, ktoré nevedia predať, nesplnili podmienky nároku na pomoc v hmotnej núdzi.

Viac k témam: Zákon o pomoci v hmotnej núdzi
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda bude rokovať o zmenách pri poskytovaní dávok v hmotnej núdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Bratislave bude protestné zhromaždenie Stop ruskému teroru a za intenzívnejšiu pomoc Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií