fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda premiéra Fialu ustála hlasovanie o nedôvere, schôdza trvala viac ako 22 hodín

Opozícia kritizuje postup vlády počas energetickej krízy a obviňuje ju z korupcie.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda českého premiéra Petra Fialu ustála hlasovanie o nedôvere. Pre návrh vysloviť vláde nedôveru hlasovalo 84 opozičných členov Poslaneckej snemovne, čo je značne menej ako potrebných 101 hlasov. Proti vysloveniu nedôvery bolo 100 poslancov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Fialova vláda pokusu opozície vysloviť nedôveru čelila po prvý raz a schôdza v tejto veci trvala viac ako 22 hodín. Hnutie ANO a strana SPD ju zvolali pre aféru bývalého riaditeľa civilnej rozviedky Petra Mlejnka, ktorý v stredu rezignoval. Okrem iného opozícia kritizuje postup vlády počas energetickej krízy a obviňuje ju z korupcie.

Viac k témam: Český premiér, Hlasovanie o nedôvere
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda premiéra Fialu ustála hlasovanie o nedôvere, schôdza trvala viac ako 22 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií