fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vládna koalícia definitívne skončila, podľa Pellegriniho je čas začať sa baviť o predčasných voľbách

Najväčšou pomocou pre Slovensko bude podľa lídra strany Petra Pellegriniho odchod Igora Matoviča a Eduarda Hegera.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vládna koalícia podľa strany Hlas-SD definitívne skončila, a to s obrovskou hanbou, fiaskom a úplným zlyhaním. Slovensko preto okamžite potrebuje predčasné parlamentné voľby, píše v tlačovej správe hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Je nemysliteľné, aby sme boli v parlamente ďalšie mesiace svedkami ďalších hádok a urážania. Preto vyzývam všetky parlamentné politické strany, aby sme začali rokovania o termíne predčasných volieb. Hlas-SD je v prípade dohody na predčasných voľbách pripravený podporiť všetky potrebné návrhy, aby sa ľudia a firmy konečne dočkali pomoci od štátu. Ale najväčšou pomocou pre Slovensko bude odchod Igora Matoviča a Eduarda Hegera (obaja OĽaNO),“ uviedol líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Strana Hlas-SD vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby bezodkladne požiadal parlament o vyslovenie dôvery svojej vláde. Vyzýva aj prezidentku republiky Zuzanu Čaputovú, aby si pred menovaním nových ministrov vyžiadala od premiéra 76 podpisov poslancov, ktorí mienia vládu podporovať.

„Ak jej ich Eduard Heger nedonesie, je načase, aby sa pani prezidentka chopila iniciatívy a začala rokovania s politickými lídrami o predčasných voľbách,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Prečítajte si tiež:
Naď odkázal Pellegrinimu nech je absolútne ticho, lebo v rámci obrany riešil len zlodejiny

Viac k témam: Demisia, Hlasovanie o nedôvere, Koaličná kríza, pád vlády, Predčasné voľby, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Vládna koalícia definitívne skončila, podľa Pellegriniho je čas začať sa baviť o predčasných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií