fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo vlakoch, ktoré premávajú aj cez Slovensko, sa našli ploštice

Máte tip? napíšte nám mailom

Ploštice sa objavili v ležadlových vozňoch Českých dráh…

Ploštice objavili sprievodcovia v ležadlových vozňoch vlaku, ktorý premáva na medzinárodnej linke z Prahy do Budapešti, píše iDnes.cz. Firma JLV (Jídelní a lůžkové vozy), ktoré zaisťuje pre České dráhy prevádzku vozňov, priznala, že hmyz sa objavil v troch z nich.

“Vozne boli okamžite odstavené, rozobrané, vrátane klimatizácie, elektroinštalácie a kúrenia. Nasledovala dôkladná dezinsekcia a vozne boli zhruba mesiac odstavené, aby sme mali istotu, že všetky vývojové štádia boli zničené,” tvrdí Jan Kratěna, námestník Generálneho riaditeľstva pre riadenie kvality a interného auditu JLV.

Zamestnanci v depe prehľadali všetky ležadlové a lôžkové vozne a všetky kúpe a vlaky preventívne vystriekali prípravkami proti plošticiam. “Prehliadame každú štrbinu, každú dosku, každú podložku. Aby sme neprišli o dohodnuté výkony, rokujeme o zapožičaní vozňov,” povedal jeden zo zamestnancov, ktorý ale chce ostať v anonymite.

“Vyžiadali sme si informácie o vykonaných opatreniach, protokoly o dezinsekcii a o použitých prípravkoch. Tlačíme na to, aby boli aplikované všetky preventívne opatrenia pre zabránenie,’ďalšieho výskytu tohto hmyzu,” uviedol Radek Joklík, hovorca Českých dráh.

Jeden zo zamestnancov, však upozorňuje na to, že problém je podstatne väčší a trvá už dlhšie ako mesiac: “Problém bol všetkými kolegami potvrdený na všetkých ležadlových vozňoch na trase Praha – Budapešť, ale aj Praha – Varšava. Problém je to preto, lebo deky z vozňov sa prenášajú na sklad, perú a dávajú do ďalších vozňov. Firma nemá dostatok vozňov, aby tie infikované na mesiac úplne vyradila.”

Prepravca mal problémy s plošticami už aj v minulosti. V roku 2011 sa hmyz objavil na medzinárodnej linke Praha – Krakov.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: V Taliansku za 24 hodín zomrelo 133 ľudí, 16 miliónov je v karanténe

 

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/602888/vo-vlakoch-prechadzajuce-cez-slovensko-nasli-plostice/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií