fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vlhová odštartuje sezónu Svetového pohára až vo fínskom Levi, viaceré štarty totiž zrušili pre teplé počasie

Petra Vlhová odštartuje ročník 2022/2023 až koncom novembra vo fínskom Levi.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová definitívne odštartuje sezónu 2022/2023 vo Svetovom pohári až cez víkend 19. a 20. novembra dvomi pretekmi v slalome žien vo fínskom Levi.

Ako povedal asistent trénera 27-ročnej Liptáčky Matej Gemza pre Sportnet, úradujúca olympijská víťazka v slalome vynechá úvodné ženské podujatie SP, paralelnú súťaž v rakúskom stredisku Lech/Zürs (12. novembra).

Rovnaký program ako minulý rok

“Program opäť kopírujeme z minulého roka, priamo zo severu Európy letíme do USA. Odchádzame do Levi na tréning, kde je priaznivé počasie na lyžovanie. Sú tam mínusové teploty celý týždeň a pripravený umelý sneh. Odchádzame vo štvrtok 3. novembra a v stredisku budeme až do úvodných slalomových pretekov sezóny Svetového pohára,” informoval Gemza o najbližšom programe Vlhovej, ktorá pred odchodom do Fínska absolvuje kondičnú prípravu v Liptovskom Mikuláši.

Najúspešnejšia slovenská lyžiarka mala pôvodne odštartovať novú sezónu v SP 22. októbra pretekmi v obrovskom slalome žien v rakúskom Söldene, no pre nepriaznivé počasie sa neuskutočnili.

Mimoriadne teplé počasie

Neskôr zrušili aj dvojicu pretekov v zjazde žien zo švajčiarskeho Zermattu do talianskeho strediska Cervinia (5. a 6. novembra) pre mimoriadne teplé počasie. Podobne to môže dopadnúť s podujatím v Lechu.

Prečítajte si tiež:
Skeetarka Barteková získala bronz na ME v Larnake, tesne jej unikla olympijská miestenka do Paríža 2024

“Paralelné preteky v Lechu sú pre vysoké teploty takisto v ohrození. Je otázne, či bude v stredisku sneh a súťažné podmienky. Aj minulý rok sme zvolili alternatívu, že pôjdeme až slalom v Levi. S určitosťou môžem teda povedať, že Lech nepôjdeme a uprednostníme slalom vo Fínsku ako Petrinu nosnú disciplínu sezóny,” vysvetlil Gemza neúčasť obhajkyne malého krištáľového glóbusu za slalom v paralelných pretekoch.

Viac k témam: Extrémne počasie, Preteky, Svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová odštartuje sezónu Svetového pohára až vo fínskom Levi, viaceré štarty totiž zrušili pre teplé počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií