fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo štvrtok by mohol súd vyniesť rozsudok v prípade starej vraždy Reného Sánku

Podľa obžaloby členovia skupiny sátorovci zavraždili v roku 2001 Reného Sánku, aby mu zabránili vypovedať.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na štvrtok (28. júla) ďalšie pojednávanie v kauze starej vraždy pripisovanej zločineckej skupine sátorovcov.

Vražda Reného Sánku

Keďže súd vo veci vykonal už viaceré procesné úkony vrátane výsluchov obžalovaných a svedkov, je možné, že bude vynesený aj rozsudok.

Na predošlom pojednávaní vo februári navyše urobil jeden z obžalovaných, Juraj Bugár prezývaný Bugi, vyhlásenie o vine. Vo veci spolu s ním čelia obžalobe Roland Szamaránszky a Pavol Vlčko, ktorí vinu odmietli.

Všetci traja už boli právoplatne odsúdení v hlavnom procese s členmi zločineckej skupiny sátorovci. Vlčkovi súdy vymerali 25 rokov vo väzení, Bugárovi 21 a Rolandovi Szamaránszkému 18 rokov. Vo veci vraždy Reného Sánku z roku 2001 bol pôvodne obžalovaný aj odsúdený Andor Márik, v apríli 2021 však zomrel.

Skupina stojí za minimálne 80 vraždami

Podľa obžaloby členovia skupiny zavraždili Sánku, aby mu zabránili vypovedať. To totiž mohlo ohroziť prepustenie člena skupiny Arpáda Szamaránszkého z väzby.

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zločineckej skupine sa pripisuje zodpovednosť za smrť minimálne 80 obetí.

Prečítajte si tiež:
V Hornom Hričove horela hala na spracovanie použitých batérií, zrútená strecha hasenie komplikovala (foto)

Viac k témam: Sátorovci, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo štvrtok by mohol súd vyniesť rozsudok v prípade starej vraždy Reného Sánku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií