fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo veku 72 rokov zomrel niekdajší austrálsky golfista Jack Newton, počas profikariéry získal 13 titulov

Kariéru Jack Newtona ukončila v roku 1983 nehoda, keď ho zasiahla vrtuľa lietadla. Pri incidente prišiel o ruku.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vo veku 72 rokov zomrel bývalý austrálsky golfista Jack Newton, ktorý počas profikariéry získal 13 titulov. Podľa jeho najbližších podľahol zdravotným komplikáciám spojených s Alzheimerovou chorobou.

“Jack bol nebojácny bojovník a ikonický Austrálčan. Rovnako ako pri golfových zápasoch tak aj v živote bojoval s nepriazňou najlepšie, ako len mohol,” informovala rodina zosnulého niekdajšieho športovca.

Kariéru Jack Newtona ukončila v roku 1983 nehoda, zasiahla ho totiž vrtuľa lietadla a takmer ho pripravila o život, pri incidente prišiel o ľavú ruku.

Po istom čase sa k milovanému golfu vrátil, nie však ako hráč, ale ako komentátor televíznych prenosov z golfových turnajov.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 72 rokov zomrel niekdajší austrálsky golfista Jack Newton, počas profikariéry získal 13 titulov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií