fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí

Podľa ministra hospodárstva to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prípadné zdanenie veľkých firiem by o Slovensku vyslalo extrémne zlý signál do sveta. V relácii Na telo Plus portálu tvnoviny.sk to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho by sa takýto krok dal nazvať „trestom za úspech”.

„Ak tu zarobíte viac, ako sa nám páči, tak vás „skásneme”, pokračoval predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita. Zdôraznil, že žijeme v kapitalizme a štát nemá morálne právo brať firmám ich zisky.

Podľa neho to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov. „Je to extrémna hlúposť,” uzavrel.

Viac k témam: prorodinný balíček, Zvyšovanie daní
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií