fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kováčik mal bojovať proti korupcii, paradoxne prvou odsúdenou „veľkou rybou“ je on sám, okomentovala rozsudok mimovládka

Podľa TIS utorkové rozhodnutie taktiež posilňuje presvedčenie, že prezývky bývalého špeciálneho prokurátora ‚Dušan zastavovač Kováčik‘ či ‚Pán 61:0‘ neboli úplne náhodné.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Transparency International Slovensko (TIS) považuje právoplatné odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika za jeden z najzásadnejších zárezov slovenských vyšetrovacích a justičných orgánov v boji proti korupcii.

Vo svojom statuse na sociálnej sieti TIS svoj postoj objasnila tým, že hoci odsúdením skončili aj kauzy s väčšími úplatkami, natvrdo vo väzení za korupciu doteraz neskončil žiadny vyššie postavený verejný funkcionár.

„Za 16 rokov jeho pôsobenia na čele špeciálnej prokuratúry sa stíhali najmä drobné úplatky a malé ryby. Jednou z prvých veľkých rýb je tak, paradoxne, samotný Kováčik. Utorkové rozhodnutie taktiež posilňuje presvedčenie, že jeho prezývky ‚Dušan zastavovač Kováčik‘ či ‚Pán 61:0‘ neboli úplne náhodné,“ zhodnotila TIS. Za dôležitou správu označila mimovládna organizácia aj časť rozsudku, ktorou bol Kováčik z prepojenia na organizovaný zločin oslobodený.

Zdôvodnenie súdu bude TIS zaujímať, o to viac, že podľa nej početné živé kauzy naznačujú, že do korupcie bolo okrem Kováčika namočených omnoho viac top predstaviteľov štátu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku vznikla Detská dopravná nadácia, ktorá bude pomáhať sirotám po obetiach dopravných nehôd

Viac k témam: Korupcia, Odsúdenie, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kováčik mal bojovať proti korupcii, paradoxne prvou odsúdenou „veľkou rybou“ je on sám, okomentovala rozsudok mimovládka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií