fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu

Slovenský volejbalista Michal Masný pred niekoľkými dňami ako 42-ročný ukončil aktívnu hráčsku kariéru.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský volejbalista Michal Masný pred niekoľkými dňami ako 42-ročný ukončil aktívnu hráčsku kariéru. V rozhovore pre poľské rádio PiK priznal, že je zrelý na “volejbalový dôchodok”.

Svoj posledný duel medzi profesionálmi absolvoval v pondelok 9. mája. S kariérou sa rozlúčil v Poľsku vo farbách tímu z mesta Bydgoszcz ziskom ligového bronzu v sérii s klubom Avia Swidnik.

„Rozhodnutie padlo omnoho skôr, takže sa mi to ľahko oznamovalo. Všetko bolo premyslené. Posledná lopta vo mne nevzbudila veľké emócie,” povedal Masný.

Hral za Žilinu a Zvolen

Počas kariéry vystriedal viacero klubov v Poľsku, pôsobil aj v Rakúsku, Česku či Grécku. Na Slovensku hrával za Žilinu a Zvolen. Len v Poľsku odohral spolu 462 ligových zápasov a od decembra 2019 má aj poľské občianstvo.

“Nie som síce ovešaný medailami, ale zo správ a komentárov usudzujem, že som bol skutočný volejbalista,” dodal.

Najlepší volejbalista Slovenska

Masný reprezentoval Slovensko v rokoch 2003 až 2015 a v najcennejšom drese absolvoval 206 stretnutí. Predstavil sa na ME v rokoch 2003, 2007, 2009 a 2013, bol súčasťou víťazného tímu Európskej ligy v rokoch 2008 a 2011. Až trikrát ho vyhlásili za najlepšieho volejbalistu SR (2008, 2009 a 2014).

Prečítajte si tiež:
Tatran Prešov si dve sezóny zahrá okrem slovenskej aj českú extraligu, do Európskeho pohára sa nedostal

Ohľadne ďalšej budúcnosti rodáka zo Žiliny by sa mohlo vyjasniť už čoskoro. “Chcel by som zostať pri volejbale, pretože je to celý môj život. Uvidíme, ako to všetko dopadne. Informácie o mojej budúcnosti by sa mali objaviť v najbližších dňoch,” skonštatoval Masný.

Viac k témam: Koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií