Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo vojne na Ukrajine majú Rusi veľké straty a počet mŕtvych vojakov už presiahol 50-tisícovú hranicu

Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas pondelka prišlo o život 350 ruských vojakov.

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 50 150 ruských vojakov. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas pondelka prišlo o život 350 ruských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 2 077 tankov, 4 484 bojových obrnených vozidiel, 3 305 vozidiel a palivových nádrží, 1 179 delostreleckých systémov, 296 odpaľovacích raketových systémov, 156 systémov protivzdušnej obrany, 207 vrtuľníkov, 236 lietadiel, 876 dronov, 209 striel s plochou dráhou letu, 15 lodí a 109 kusov špeciálnej techniky.

Počas pondelka zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v oblasti okolo Donecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo vojne na Ukrajine majú Rusi veľké straty a počet mŕtvych vojakov už presiahol 50-tisícovú hranicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií