Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video)

Prezident tiež nekomentoval, kto stojí za útokom na ruskú leteckú základňu na Kryme, ktorú poškodilo niekoľko výbuchov

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil oslobodenie Krymu. „Táto ruská vojna proti Ukrajine a proti celej slobodnej Európe sa začala Krymom a musí sa Krymom skončiť, jeho oslobodením,“ vyhlásil prezident v utorkovom večernom príhovore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nevyjadril sa však k otázke, kto stál za útokom na ruskú leteckú základňu na Kryme, ktorú poškodilo niekoľko výbuchov, pričom najmenej jeden človek zomrel.

Nebolo hneď jasné, či letisko zasiahla ukrajinská raketa s dlhším doletom. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že Ukrajina nie je zodpovedná za výbuchy, čo naznačuje, že za nimi mohli stáť partizáni. Informuje o tom britský web The Guardian.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Krym, Oslobodenie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií