fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Volko sa zranil a čaká ho pauza, na MS do USA tak definitívne nepôjde

Dvadsaťpäťročný bratislavský rodák bude chýbať aj vo štvrtok 9. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Elitný slovenský šprintér Ján Volko utrpel svalové zranenie v ľavom stehne a definitívne bude chýbať na júlových majstrovstvách sveta v americkom Eugene.

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), dvadsaťpäťročný bratislavský rodák mal problémy už počas mítingu v rakúskom St. Pöltene 26. mája.

Po rozbehu sa sťažoval na bolesť v ľavom stehne. “Preto posledných približne 30 metrov vypustil. Vo finále potom radšej veľmi neriskoval,” referuje atletika.sk.

Odvtedy Volko už nesúťažil a vyšetrenie u jeho lekárky v Prahe potvrdilo svalové zranenie. “Ak pôjde všetko bez komplikácií, najskôr na majstrovstvách Slovenska v Trnave 25. a 26. júna by už mohol súťažiť. To je najoptimistickejší scenár. Na júlový svetový šampionát do Eugene už určite nepôjdeme, o európsky v auguste v Mníchove však ešte – dúfam – zabojujeme,“ povedala jeho trénerka Naďa Bendová pre web SAZ.

Medzičasom jej zverenec vynechal aj štart na Zlatej tretre v Ostrave a bežať nebude ani vo štvrtok 9. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne.

Trojnásobný medailista na 60 m z halových ME má možnosť uchádzať sa o miestenku na augustový kontinentálny šampionát v Mníchove až do 26. júla.

Prečítajte si tiež:
Zapletalová sa pomaly dostáva do formy pred ME v Mníchove, krajanke Ledeckej bude na MS držať palce

Zdroj: Webnoviny.sk – Volko sa zranil a čaká ho pauza, na MS do USA tak definitívne nepôjde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií