fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu

Európska spolupatričnosť a solidarita sú podľa premiéra v týchto časoch absolútnou nevyhnutnosťou.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zostaňme naďalej príťažlivými pre všetky národy, ktoré si želajú slobodu, mier a prosperitu. Buďme svetlom na majáku pre ukrajinský ľud. Dajme Ukrajine európsku perspektívu. Na sociálnej sieti to napísal premiér Eduard Heger (OĽaNO) pri príležitosti pondelkového Dňa Európy.

Úspešný príbeh Únie

Sloboda, demokracia, ľudské práva, spravodlivosť a trhová ekonomika. V týchto niekoľkých slovách je podľa premiéra ukrytý spletitý, ale úspešný príbeh Európskej únie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ako občan bývalého sovietskeho satelitu mám k tomuto európskemu projektu mimoriadne vrúcny vzťah. Vstup Slovenska do Európskej únie v roku 2004 bol výsledkom zápasu a znamenal pre nás zásadný civilizačný pokrok,“ povedal Heger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Európska spolupatričnosť je nevyhnutná

Dnes, keď sa na Ukrajine podľa premiéra odohrávajú vojnové apokalypsy, keď ruský militarizmus vystúpil proti mieru a pokoju, európska spolupatričnosť a solidarita znovu naberajú na význame.

„Nie sú to staré, vyprázdnené pojmy, zapadnuté prachom v skladoch studenej vojny. Znova je tu agresia, znova vyhasínajú ľudské životy, tečie krv i slzy. Európska spolupatričnosť a solidarita sú v týchto časoch absolútnou nevyhnutnosťou. Inak nie je možné poraziť zlo,“ upozornil.

Prečítajte si tiež:
Súdna mapa prinavráti dôveru občanov v slovenskú justíciu, Heger sa poďakoval Kolíkovej za urputný zápas o kľúčovú reformu

Viac k témam: Deň Európy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií