fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výhra Ruska by otvorila Pandorinu skrinku a posunula ľudstvo do temných vekov, povedal Podoľak

Vojna na Ukrajine podľa Podoľaka nie je lokálny konflikt, ale je „otázkou, aký bude svet zajtra“.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zastavenie Ruska je podľa poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka spoločnou misiou všetkých civilizovaných krajín. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že ruskí agenti presadzujú naratív, v ktorom poukazujú na to, že svet venuje viac pozornosti Ukrajine ako Afrike alebo Východu.

Vojna na Ukrajine však podľa Podoľaka nie je lokálny konflikt, ale je „otázkou, aký bude svet zajtra“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Umožnenie výhry Ruska by „otvorilo Pandorinu skrinku a posunulo ľudstvo do temných vekov“, povedal tiež Podoľak.
Akýkoľvek autokrat by bol schopný vyvolať územné konflikty, zmocniť sa krajín a vyhladiť národy. Zastaviť Rusko je poslaním všetkých civilizovaných krajín. Čas je, ale mali by sme sa poponáhľať,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Výhra Ruska by otvorila Pandorinu skrinku a posunula ľudstvo do temných vekov, povedal Podoľak © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa snažia zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho, kradnú zdravotnícku techniku a obmedzujú ľuďom prístup k zdravotnej starostlivosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií