fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí

V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Neočakávaná výmena zajatcov, ktorá bola ohlásená v ten istý deň ako čiastočná mobilizácia, je medzi ruskými nacionalistami a vojenskými blogermi „hlboko nepopulárna“. V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kremeľ prepustil 215 ukrajinských obrancov, z toho desiatich cudzincov. Do Ruska poslali 55 okupantov i ukrajinského proruského politika Viktora Medvedčuka. Len súčasťou výmeny za spomenutého Medvedčuka bolo 200 ukrajinských zajatcov.

Experti poznamenali, že krajne pravicoví ruskí vojenskí blogeri túto výmenu kritizovali a pýtali sa, či sa Kremeľ vzdal „denacifikácie“ Ukrajiny, jedného z deklarovaných cieľov ruskej februárovej invázie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií