fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Daruj svoje vlásky z lásky a prispeješ tým k výrobe parochní pre onkopacientky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď vlasy pomáhajú

Na Slovensku ročne pribudne niekoľko tisíc onkopacientov. Počas choroby prekonávajú ťažkú a náročnú liečbu, ktorá ovplyvňuje ich zdravie, psychiku i fyzickú kondíciu. Ženy trpiace rakovinou to majú o niečo ťažšie – jednak preto, že sú matky, ktorým choroba berie energiu, ktorú mohli stráviť s deťmi, jednak preto, pretože pri chemoterapiách prichádzajú o to, na čom ženám veľmi záleží – o vlasy. A práve tým pomáha jedinečný a originálny projekt Vystrihaj sa Slovensko. Pod tento skvelý projekt sa podpísala Liga proti rakovine a kaderníčka Zdenka Vrbová.

Vystrihaj sa Slovensko

Ľudia chodia do kaderníctva, pretože si chcú svoje vlasy ostrihať z rôznych dôvodov: zle sa im češú, sú dlhé, padajú im do tváre, chcú zmenu… Dôvodov je veľa. V kresle u kaderníka sa porozprávajú a nožnice cvakajú a cvakajú, vlasy padajú na zem ako jemné perie a v zrkadle sa na ženu pozerá nový človek. Potom kaderník vezme metlu, vlasy zo zeme zmetie do koša a tým to končí. Vlasy narástli, ostrihali sa a vyhodili sa. Po strihaní zostal len nový účes a účet, ktorý musí zákazníčka zaplatiť.

Prečítajte si tiež:
Ako z filmu: policajti spolu so psami na východe Slovenska zachránili zviazanú a unesenú ženu

Vedeli ste však, že vaše vlasy môžu pomôcť pri výrobe parochní pre ženy, ktoré si prešli ťažkým obdobím chemoterapie, prišli o vlasy a parochňu si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť? Cieľom projektu Vystrihaj sa Slovensko je darovanie vlasov. Ženy, muži i deti z celého Slovenska a zahraničia môžu svoje vlasy ostrihať a poslať na danú adresu. Z ich vlasov sa potom vyrobia parochne, ktoré pomôžu mnohým pacientkam.

Kto môže darovať vlasy?

Vlasy môže darovať každý – je jedno, či to je muž, žena alebo dieťa. Podmienkou však je, aby minimálna dĺžka odstrihnutých vlasov bola 40 cm. Vlasy by mali byť nefarbené, prípadne farbené do svetlého odtieňa.

Viac informácií o tomto projekte, konkrétne informácie o darovaní vlasov a pravidlách darovania nájdete na stránkach projektu Vystrihaj sa Slovensko

Vystrihaj sa Slovensko – video:

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vystrihajsaslovensko.sk youtube.com facebook.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií