fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Daruj svoje vlásky z lásky a prispeješ tým k výrobe parochní pre onkopacientky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď vlasy pomáhajú

Na Slovensku ročne pribudne niekoľko tisíc onkopacientov. Počas choroby prekonávajú ťažkú a náročnú liečbu, ktorá ovplyvňuje ich zdravie, psychiku i fyzickú kondíciu. Ženy trpiace rakovinou to majú o niečo ťažšie – jednak preto, že sú matky, ktorým choroba berie energiu, ktorú mohli stráviť s deťmi, jednak preto, pretože pri chemoterapiách prichádzajú o to, na čom ženám veľmi záleží – o vlasy. A práve tým pomáha jedinečný a originálny projekt Vystrihaj sa Slovensko. Pod tento skvelý projekt sa podpísala Liga proti rakovine a kaderníčka Zdenka Vrbová.

Vystrihaj sa Slovensko

Ľudia chodia do kaderníctva, pretože si chcú svoje vlasy ostrihať z rôznych dôvodov: zle sa im češú, sú dlhé, padajú im do tváre, chcú zmenu… Dôvodov je veľa. V kresle u kaderníka sa porozprávajú a nožnice cvakajú a cvakajú, vlasy padajú na zem ako jemné perie a v zrkadle sa na ženu pozerá nový človek. Potom kaderník vezme metlu, vlasy zo zeme zmetie do koša a tým to končí. Vlasy narástli, ostrihali sa a vyhodili sa. Po strihaní zostal len nový účes a účet, ktorý musí zákazníčka zaplatiť.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Toto roztopí aj najväčšieho drsniaka! Pri pohľade na rozkošné pandie bábätká vám doslova poskočí srdce!

Vedeli ste však, že vaše vlasy môžu pomôcť pri výrobe parochní pre ženy, ktoré si prešli ťažkým obdobím chemoterapie, prišli o vlasy a parochňu si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť? Cieľom projektu Vystrihaj sa Slovensko je darovanie vlasov. Ženy, muži i deti z celého Slovenska a zahraničia môžu svoje vlasy ostrihať a poslať na danú adresu. Z ich vlasov sa potom vyrobia parochne, ktoré pomôžu mnohým pacientkam.

Kto môže darovať vlasy?

Vlasy môže darovať každý – je jedno, či to je muž, žena alebo dieťa. Podmienkou však je, aby minimálna dĺžka odstrihnutých vlasov bola 40 cm. Vlasy by mali byť nefarbené, prípadne farbené do svetlého odtieňa.

Viac informácií o tomto projekte, konkrétne informácie o darovaní vlasov a pravidlách darovania nájdete na stránkach projektu Vystrihaj sa Slovensko

Vystrihaj sa Slovensko – video:

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vystrihajsaslovensko.sk youtube.com facebook.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií