fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pláž, promenáda aj prístav: Na Slovensku vzniká rekreačný komplex

Máte tip? napíšte nám mailom

Rekreačný komplex bude mať promenádu, prístav, možnosť ubytovania, ale aj stravovacie zariadenie s kapacitou 250 ľudí. 

A vraj na východe nič nie je . Už toto leto sa budú môcť milovníci vody a zábavy tešiť na novú možnosť ako na Slovensku stráviť čas s priateľmi či rodinou pri vode.

Aj napriek tomu, že počas leta Slováci obľubujú dovolenky v zahraničí, predsa len sa nájdu tí, ktorí uprednostnia spoznávanie Slovenska. Nuž, a ak si teraz robíte plány, kam by ste sa mohli počas leta vybrať, určite si zapíšte Zemplínsku šíravu.

Rekreačný komplex pre širokú verejnosť

Práve tu vznikne rekreačný komplex, ktorý nám aspoň čiastočne pripomenie prímorskú atmosféru piesočnatých pláží. Cieľom projektu je opätovne prilákať verejnosť k Zemplínskej šírave, obnoviť cestovný ruch a možno aj dokázať, že východ Slovenska nepatrí k zabudnutým častiam našej republiky.

A ak ste si mysleli, že podobné projekty sú možné len v oveľa vyspelejších krajinách, než na Slovensku, pozrite sa na nasledujúce fotografie pripravovaného projektu.

rekreačný komplex
Kaviareň. Foto: CEE Realestate
rekreačný komplex
Promenáda. Foto: CEE Realestate

Zemplínska šírava opäť ožije

Projekt Šírava Park sľubuje verejnú pláž s prístavom a zelenou zónou so 400 metrovou dlhou promenádou, kde budú rôzne bary, reštaurácie a obchody, ktoré ponúkajú služby počas celého dňa aj noci. Súčasťou promenády má byť aj mólo pre jachting a vodné športy. Tvorcovia projektu chcú dokonca v areáli organizovať viaceré kultúrne podujatia.

Prečítajte si tiež:
Minulý rok v práci zomrelo 35 ľudí. Najúmrtnejší je práve v pondelok

Vybudovanie plážového komplexu by malo spoločnosť stáť 3 milióny. Rovnakú sumu zaplatia aj za Glamping, ktorý bude vyzerať takto:

rekreačný komplex
Šírava park Glamping. Zdroj: CEE Realestate
rekreačný komplex
Šírava park Glamping. Zdroj: CEE Realestate

Šírava park – Glamping bude miesto, kde sa stretne príroda s moderným luxusom. Súčasťou Glampingu je moderné ubytovanie priamo v prírode, no investor nevylučuje ani výstavbu apartmánov v okolí jazera Zemplínskej Šíravy.

rekreačný komplex
Apartmány. Zdroj: CEE Realestate

Zmenšená verzia projektu pri obci Klokočov v okrese Michalovce s celkovými predpokladanými nákladmi vo výške šesť miliónov eur má byť verejnosti prístupná počas najbližšej letnej sezóny.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií