fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záchrana vzťahu? Poznáme 7 spôsobov, ktoré vám pomôžu!

Každý vzťah občas zažíva búrku, no je len na vás a vašom partnerovi či chcete ďalej pokračovať alebo ho ukončiť. Záchrana vzťahu môže byť náročná a niekedy vyžaduje len zopár malých zmien. Poznáme 7 spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť pri záchrane vzťahu.

Záchrana vzťahu nemusí byť vždy jednoduchá. Horšie je, ak sa snaží iba jeden a druhému to je jedno. Ak už máte dlhodobý vzťah, môže sa vám zdať, že upadáte do stereotypu. Stačí niekoľko malých zmien, ktoré vám môžu pomôcť zachrániť vzťah.

Záchrana vzťahu pomocou 7 krokov:

1. Komunikácia

Nechuť ísť domov a vyhýbanie sa vášmu partnerovi môže vzťah zničiť. Neignorujte problémy, ktoré máte s partnerom. Nezabúdajte, že vo vzťahu ste dvaja a váš partner nevie čítať myšlienky, preto mu povedzte, čo sa vám nepáči a čo považujete za problém. Prostredníctvom komunikácie môžete zachrániť svoj vzťah. Dajte si však pozor, aby ste partnerovi všetko nevyčítali.

2. Pravda

Ak svojej polovičke často klamete a máte pocit, že je to obojstranné, je jasné, že dôvera sa stratila. Pravda je krutá a často bolí, no len vďaka nej si vzťah udržíte. Nebojte sa, že si navzájom ublížite povedaním pravdy. Horšia bolesť je, keď prídete na to, že všetko bola len lož. Buďte k sebe úprimní a pokojne sa porozprávajte. Ak vykričíte pravdu v návale zlosti, môže vám to len uškodiť.

3. Vášeň

Strata vášne a túžby po partnerovi vedú k zničeniu vzťahu. Skúste porozmýšľať, čo viedlo k odcudzeniu. Možno ide len o to, že ste si navzájom nepovedali, aké sú vaše túžby a vaše očakávania takto neboli naplnené. Niekedy pomôže, keď na pár dní odcestujete a s polovičkou prerušíte kontakt. Takto zistíte, či vám partner chýba a či po ňom túžite.

4. Pozitíva

Nehľadajte na partnerovi len to zlé. Rovnako zlé je, ak sa nudíte. Skúste si spísať pozitíva a kvality, ktoré váš partner má. Porozmýšľajte, čo sa vám páčilo zo začiatku vzťahu. Tie dobré vlastnosti váš partner stále má, ale vnímate ich ako pozadie alebo ste ich už prestali vnímať. Skúste spolu nové jedlá, nové hobby, navštívte nové miesta.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií