fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záchrana vzťahu? Poznáme 7 spôsobov, ktoré vám pomôžu!

Každý vzťah občas zažíva búrku, no je len na vás a vašom partnerovi či chcete ďalej pokračovať alebo ho ukončiť. Záchrana vzťahu môže byť náročná a niekedy vyžaduje len zopár malých zmien. Poznáme 7 spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť pri záchrane vzťahu.

Záchrana vzťahu nemusí byť vždy jednoduchá. Horšie je, ak sa snaží iba jeden a druhému to je jedno. Ak už máte dlhodobý vzťah, môže sa vám zdať, že upadáte do stereotypu. Stačí niekoľko malých zmien, ktoré vám môžu pomôcť zachrániť vzťah.

Záchrana vzťahu pomocou 7 krokov:

5. Čas pre seba

Zničiť vzťah vám môže aj to, že sa o partnera nezaujímate. Je dobré vedieť, čo váš partner robí, ale rovnako ako vy aj on potrebuje čas pre seba. Robte vecí spolu, venujte sa svojím koníčkom a nezabúdajte aj na kamarátov. Zdravý vzťah nie je taký, že partneri sú stále spolu. Doprajte mu voľnosť. Vo vzťahu je potrebné byť aj bez seba, aby ste si vzájomne mohli aj chýbať a neliezli si na nervy.

6. Rozvoj

Nespokojnosť so svojím partnerom, neustále sťažnosti a hádky, vyťahovanie starých chýb vám môže zničiť vzťah. Ak ho chcete zachrániť, mali by ste si uvedomiť, že vzťah potrebuje rozvoj: vziať sa, mať dieťa, kúpiť si domáce zvieratko alebo začať spolu bývať. Ide aj o rozvoj osoby, nebojte sa tejto zmeny. Dôležité je, aby ste do rozvoja chceli ísť spoločne.

7. Odborná pomoc

Dôvod  ukončenia vzťahu môže byť aj ten, že ste nevyhľadali odpornú pomoc pri riešení problémov. Ak máte problémy a neviete si dať rady (napr. v intímnom živote), mali by ste sa obrátiť na poradcu. Každý vzťah je unikátny, možno nájdete podobné situácie s inými pármi, ale nie sú rovnaké. Odborník vám ponúkne objektívny pohľad. Nikdy neviete ako vám to môže pomôcť, preto túto možnosť nezavrhujte.

Foto: Flickr
Zdroj: brightside.me

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"